Rajstopy modelujące, wyszczuplające i inne rajstopy do zadań specjalnych.

Rodzaje rajstop

Choć istnieje całkiem spora szansa, że część społeczeństwa – zwłaszcza męska, pozwalając sobie na okrutną generalizację – nie będzie w stanie wskazać, dostawszy takie zadanie, które to są rajstopy wyszczuplające, które to rajstopy modelujące, a które rajstopy uciskowe. A przecież są jeszcze rajstopy ciążowe!

Rajstopy modelujące

Najprostsze na świecie rajstopy mają służyć przede wszystkim ozdabianiu nóg w taki czy inny sposób, a tymczasem okazuje się, że wraz z postępem techniki ten sam materiał, wzmocniony odpowiednimi włóknami, może również modelować sylwetkę. Dlatego też osobom, którym zależy na np. ujędrnieniu pośladków, poleca się skupienie swojej uwagi właśnie na rajstopy modelujące.

Rajstopy wyszczuplające

Niektóre panie być może uznają, że zanim przejdzie się do modelowania ciała, trzeba odchudzić się w tym czy tamtym miejscu. Na to na szczęście jest wiele sposobów i nie wszystkie zakładają wylewanie siódmych potów podczas treningach z Ewą Chodakowską. Jednym z nich są rajstopy wyszczuplające. Po jakimś czasie okaże się, że niechciane boczki nagle przestały być tak wyraźne.

Rajstopy uciskowe

Współczesne rozwiązania oferują osobom, którym zagraża rozwój niewydolności żylnej, noszenie specjalnych materiałów uciskowych, wspomagających odpływ krwi żylnej z dolnych partii nóg. Mowa o podkolanówkach, pończochach oraz rajstopach. Te ostatnie, czyli rajstopy uciskowe, podobnie jak w przypadku pozostałych, muszą zostać dobrane indywidualnie pod czujnym okiem fachowca.

Rajstopy ciążowe

Branża odzieżowa nie śmiałaby zapomnieć o potrzebach kobiet w ciąży, o których komfort należy się szczególnie zatroszczyć. Tzw. rajstopy ciążowe są nie tylko komfortowe, ponieważ nie uciskają, odpowiednio podtrzymują brzuszek, a nawet odciążają kręgosłup, ale również po prostu bardzo ładnie się prezentują. Pozostaje więc przebieranie w całym szerokim wachlarzu ofert, który proponują bieliźniani producenci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *