Pończochy samonośne – kilka podpowiedzi, czym kierować się przy wyborze.

Pończochy samonośne lepsze od rajstop?

Z pewnością są osoby, dla których noszenie rajstop nie jest definicją komfortu, np. przy doskwierających, letnich upałach, kiedy trzeba udać się na oficjalne spotkanie biznesowe, a pewne poczucie elegancji wymaga włożenia czegoś na nogi prócz butów. To dość zrozumiałe i nie ma co tego roztrząsać. Niemniej jednak w takich – czy nawet innych – sytuacjach lepszymi mogą okazać się pończochy samonośne, zaś przy wspomnianych skwerach dobrze będzie poszukać tych cienkich: dla przykładu pończochy samonośne 8 den.

Wersja z paskiem czy bez?

Wytrzymałe pończochy zazwyczaj kojarzą się w wariantach z paskiem, ale trzeba przyznać, że te samonośne nie są wcale gorsze. Nie uciskają, są wygodne, a do tego podkreślają kształt nóg. Nawet pończochy samonośne 80 den i pończochy samonośne 100 den, czyli jedne z modeli o grubszym materiale, nie ujmują kobiecemu seksapilowi.

Pończochy samonośne na różne okazje

Rajstopy mają tę przewagę, że są różnokolorowe, a i zdarzają się wzorzyste, ponieważ pończochy samonośne najczęściej zamykają się w kilku barwach. Tyle że każda z nich jest tak samo ważna i, warto rzec, odpowiednia na konkretne okazje.

Czarny i czerwony kojarzą się ze zmysłowością, więc jeśli komuś zależy na zyskaniu pewności siebie, to oba te kolory powinny być strzałem w dziesiątkę.

Jeśli chodzi zaś o biel i barwę cielistą, są to zdecydowanie bezpieczne warianty; ten pierwszy idealnie pasuje do np. sukni ślubnej.

Ponadto wiele sklepów oferuje wyłącznie wytrzymałe pończochy, tak że nie trzeba się obawiać, że będą do wyrzucenia po jednym czy dwóch razach.

Pończochy samonośne na zimę

Skoro rajstopy przewidują całą skalę grubości tkaniny, to i pończochom nie mogło tego zabraknąć. W związku z tym możemy wybrać np. pończochy samonośne 80 den lub pończochy samonośne 100 den, kiedy wiemy, że czekają nas mroźne dni. W przeciwnym wypadku wystarczą chociażby pończochy samonośne 8 den. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/samonosne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *