Pokaż mi swoje skarpetki, a powiem ci, jakim jesteś człowiekiem.

Czy szata określa człowieka?

Z pewnością większości osób chociaż raz zdarzyło się ocenić kogoś przez pryzmat tego, jak wygląda lub jak się ubiera. To wydaje się naturalny odruch, zwłaszcza że posługujemy się głównie wzrokiem. Pozostaje pytanie, czy strój rzeczywiście jest aż tak istotny i czy np. po skarpetkach można wywnioskować, jaki dany człowiek ma charakter albo przyzwyczajenia?

Na dobrą sprawę na to pytanie da się odpowiedzieć twierdząco, przy czym nawet Sherlockowi Holmesowi zdarzyło się niekiedy pomylić w swoim procesie dedukcji, tak że nie należy traktować takich założeń jako pewnik.

Białe skarpetki

Białe skarpetki to niewątpliwie jedne z najpowszechniejszych pod względem koloru. Często kojarzone ze sportowcami, nieco rzadziej z reklamami proszków do prania. Nie pasują do wszystkich stylizacji, a niewłaściwy ich dobór może ujść za brak wyczucia smaku oraz stylu.

Czerwone skarpetki

Czerwony ogólnie rzecz biorąc kojarzy się z władzą i rzeczywiście – wpływowe osoby, np. biznesmeni, mają tendencję do wkładania skarpetki w tym właśnie kolorze, aby podkreślić cały swój ubiór. Taki wybór dodaje na swój sposób pewności siebie.

Niebieskie skarpetki

Ten kolor raczej nie należy do szczególnie ekstrawaganckich, niemniej dba o to, aby się choć trochę wyróżnić od innych podstawowych czy najbardziej popularnych. To dobry wybór dla osób, które co prawda trzymają się pewnych utartych schematów, ale mimo wszystko chcą wprowadzić jakiś powiew świeżości.

Skarpetki szare, granatowe lub czarne

Kto nie ma wśród swoich par skarpetek żadnych w kolorze szarym, granatowym lub czarnym, niech pierwszy rzuci kamieniem albo chociaż podniesie rękę. To klasyka nad klasykami, ale też coś, co niewątpliwie dodaje elegancji i idealnie wpasowuje się do różnych ubrań, zwłaszcza ciemnych spodni. Odpowiednie do codziennych sytuacji, jak i przy okazji biznesowych spotkań czy ważnych uroczystości. Można rzec, że są w dużej mierze uniwersalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *