Niedopasowane skarpetki.

Biedny los skarpetek

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego stroju (zwłaszcza zimą), a jeszcze nie tak dawno nikt się nimi na dłuższą metę nie interesował, bo już od czasów starożytności uchodziły za coś ekskluzywnego, na co nie każdego było stać. O masowej produkcji mówi się dopiero na przełomie XIX i XX wieku; zaczęły służyć jako dodatek ubioru, a że najczęściej był jednobarwny, to niemalże zlewał się np. ze spodniami.

O czasy, o obyczaje!

Tyle że wraz ze zmieniającą się co chwilę modą powstają nowe trendy, w tym, chociażby, nadawanie nowego charakteru powszechnie używanym rzeczom, do których normalnie nie przykłada się szczególnej wagi na dłuższą metę. W kontekście skarpetek było to dwojakie. Z początku chodziło o nadanie skarpetkom unikatowego wyglądu, czyli np. wyrazistego koloru czy wzoru, a zatem coś, co wprowadzi do stroju jakiś powiew świeżości, ciekawy, może nawet trochę szalony akcent.

Co dwie skarpetki, to każda różna!

Na tym się jednak nie skończyło, bo o ile różnorodność skarpetek jest nadal na topie, tak postanowiono pójść o krok dalej i wkładać skarpetki nie do pary. Mimo że w tym wypadku niełatwo wskazać jakikolwiek sensowny początek lub uzasadnienie, ale niektórzy tłumaczą tę modę nierzadką sytuacją gubienia skarpetek podczas prania. Im więcej ludzi zaczęło rozwiązywać ten problem wkładaniem dwóch różnych skarpetek, tym szybciej producenci odzieżowi podłapali niszę; zaczęli wypuszczać na rynek takie pary, które nie były jednakowe, a wręcz przeciwne i jednocześnie oryginalne.

Sklepowe wybory czy własna inwencja?

I choć coraz więcej sklepów wyszło naprzeciw takiej tendencji do rozdzielania skarpetkowych par i łączenia je w nowe, zupełnie różne, nie wszystkim marzyło się wydawać pieniądze na tego typu producenckie wymysły, ponieważ – nie bez słuszności – uznali, że taniej, jeśli nie lepiej, wyjdzie stworzenie własnych „kompozycji”. Możliwości jest wiele, jak tylko bujna jest wyobraźnia. Tym większą frajdą, a nawet małym dziełem, będzie, jeśli ktoś ma talent do szydełkowania i oryginalne skarpetki zrobi od początku do końca samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *