Czarne rajstopy nie są nudne! Występują w wielu wariantach.

Czarny to nie kolor, czarny to siła

Najczęściej kojarzy się z jednej strony z elegancją, klasą, a nawet seksownością, a z drugiej strony z żałobą czy ogólnie czymś ponurym, mrocznym. Można to nawet połączyć – w ostatecznym rozrachunku prawdopodobnie dostaniemy coś na wzór poważnej, tajemniczej, dobrze wyglądającej osoby.

Niektórzy unikają czarnych barw jak ognia, podczas gdy inni dbają o to, aby to właśnie ten kolor dominował w ich garderobie; czarne bluzki, spodnie, spódnice, sukienki, no i oczywiście czarne rajstopy.

Czy czerń może się znudzić?

Wydawać by się mogło, że im więcej tego samego koloru, tym w końcu ktoś zacznie nim niedosłownie – albo dosłownie, w zależności od okoliczności – rzygać. Tyle że czarny jest na tyle uniwersalny  i dobrze komponujący się z innymi barwami, że częste używanie go nie jest jednoznaczne z jakąkolwiek nudą.

Czarne rajstopy lepsze od cielistych?

Tak na dobrą sprawę nie ma tutaj jednej, sprawdzonej reguły. Przyjmuje się, że to cieliste rajstopy, a nie np. czarne rajstopy 20 den, są bardziej naturalne i co za tym idzie lepiej pasują do większości sytuacji, mniej lub bardziej oficjalnych. Niemniej jednak rajstopy czarne są tak samo eleganckie i przy niektórych stylizacjach okażą się niezgorsze od tych w normalnym kolorze skóry.

Czarne rajstopy na zimę

Warto też pamiętać, że rajstopy czarne to nie zawsze wyłącznie ozdoba. W okresie jesienno-zimowym nierzadko służą jako dodatkowe ocieplenie nóg. O ile czarne rajstopy 20 den nadają się do pracy biurowej oraz na oficjalne spotkania, tak czarne rajstopy 40 den są już nieco grubsze, przez co pasują do cięższych materiałów. I to właśnie czarne rajstopy 40 den, a także wszystkie powyżej tej poprzeczki w skali grubości, nadają się na chłodne dni. Dodatkowo nie ma potrzeby, aby wystawiać je na „światło dzienne”, bo równie dobrze można włożyć na nie spodnie i cieszyć się podwójnym ogrzewaniem. W tym wypadku kolor odgrywa drugorzędną kwestię. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *