Co oznacza grubość den?

Czym jest skrót DEN?

Wydawać by się mogło, że wystarczy wejść do sklepu, wziąć pasujące rajstopy pod względem wielkości oraz koloru, kupić i wyjść. Tymczasem okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, ponieważ do kwestii związanej z wyborem dochodzi też gęstość włókien, która ma niemałe znaczenie. Określa nie tyle grubość materiału, ale również poziom ciepła, jakie wytwarzają rajstopy. A skala jest dość rozpięta, bo mogą zacząć ją rajstopy 8 den, a zakończyć rajstopy 500 den.

Rajstopy 8 den

Rajstopy 8 den to praktycznie najcieńsze, jakie można spotkać na rynku; gdzieniegdzie oferuje się również modele 7 czy 6 den, jednak wszystkie trzy warianty są prawie niewidoczne gołym okiem, a przy tym niezwykle lekkie. To doskonały wybór na lato, zwłaszcza gdy temperatura daje o sobie znać, a dress code w pracy jest nieubłagany. Rajstopy 10 den również się tutaj sprawdzą.

Rajstopy 15 den – rajstopy 50 den

Jeśli chodzi o rajstopy 15 den i kolejne, czyli np. rajstopy 20 den, rajstopy 40 den i rajstopy 50 den to modele dość standardowe, które będą dobrym uzupełnieniem stroju biurowego. Trzeba jednak pamiętać, że im wyżej skali, tym tkanina jest coraz grubsza, a więc i cieplejsza.

Rajstopy 60 den i wzwyż

Rajstopy 60 den otwierają grupę tych rajstop, które z pewnością staną się doskonałymi towarzyszami na mroźne dni, a zatem, dla przykładu, rajstopy 100 den, rajstopy 200 den, rajstopy 250 den i rajstopy 500 den. Wszystkie te modele zapewniają mocne krycie, co daje pewność, że nikt nie zauważy ewentualnych niedoskonałości na nogach.

Pełna skala rajstop

Oczywiście wspomniane wyżej przykłady – rajstopy 10 den, rajstopy 15 den, rajstopy 20 den, rajstopy 40 den, rajstopy 50 den, rajstopy 60 den, rajstopy 100 den, rajstopy 200 den, rajstopy 250 den – nie są jedynymi, jakie znajdują się w skali wyznaczanej przez liczbę den. Tak właściwie wachlarz możliwości zakłada o wiele więcej opcji wyboru, dlatego warto rozglądać się czy to po sklepach internetowych, czy sklepach stacjonarnych i w żadnym wypadku nie bać dopytywać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *